Diablik 2

Czasami trzeba zrobić coś samemu, albo chce się zrobić coś samemu, tutaj wrzucamy różne porady jak coś zrobić.

Moderatorzy: Neo, Antonio, szabla, śwagier

Zasłużony Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 801
Dołączył(a): 21 listopada 2010
Arsenał:

Re: Diablik 2

Postprzez daras » 17 lut 2014, o 16:47

Na złość komuś to jak pamiętasz był zrobiony Skorpion. Swoją drogą ciekawe kto ma go w swoim arsenale. :-D

Zasłużony Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 801
Dołączył(a): 21 listopada 2010
Arsenał:

Re: Diablik 2

Postprzez daras » 21 sie 2014, o 19:04

Mimo starań na wielu frontach w poszukiwaniu funduszy na produkcję karabinka, nie udało mi się ich zdobyć. Pewnie nie potrafię być na tyle przekonujący w sprawach finansowych, aby znalazł się chętny do zainwestowania. :/
No ale w sumie nie zasypywałem gruszek w popiele i w międzyczasie zrobiłem wersję mechaniczną karabinka i wydaje mi się że wyszła mi nieźle.
Karabinek (oczywiście jak mi się już uda pozyskać fundusze, lub osobę z parkiem maszynowym zdolnym do produkcji) będzie modułowy.
To znaczy że karabinek można będzie modyfikować, wg własnego widzimisię i możliwości portfela.
Wersja mechaniczna jest tak zaprojektowana że jak się już komuś znudzi mechanika to będzie mógł dokupić moduł elektroniczny (jeśli Radek znajdzie czas aby go wykonać :mrgreen:) i zamontować w miejscu mechaniki. Dokupić będzie można również zestaw bullpup który samemu każdy sobie zamontuje bez ingerencji w system. Karabinek jest jest łatwy w rozbiórce i nawet mało znający się na rzeczy poradzi sobie z jego rozbiórką. Fanów mocy informuję że karabinek jest w wersji limitowej, ale będzie istniała możliwość nabycia tuningu i zamontowania go oczywiście u uprawnionego rusznikarza. Karabinek na zdjęciu ma lufę od CZ200 ale docelowo będą to lufy LW. Manometr jest Chiński ale docelowo będą montowane manometry Wika.

Poniżej wersja standard, dla miłośników osady myśliwskiej.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i oczywiście wersja dla komandosów. :mrgreen:


Obrazek

Obrazek


Jeśli wśród Was jest chętny to pociągnięcia tych sanek razem, to proszę o kontakt na PW.

Administrator
Avatar użytkownika
Posty: 5623
Dołączył(a): 28 maja 2011
Arsenał:

Re: Diablik 2

Postprzez Antonio » 21 sie 2014, o 19:27

To żółte powinno być czarne i bullbarel panie Darku ;-)
Fajna bryła.
Obrazek
Stary pierdziel ale nie alkoholik ;-)

Zasłużony Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 5499
Dołączył(a): 26 października 2011
Arsenał:

Re: Diablik 2

Postprzez Spirit » 21 sie 2014, o 19:33

Fajny bull, sztucer też fajny :-)

Zasłużony Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 801
Dołączył(a): 21 listopada 2010
Arsenał:

Re: Diablik 2

Postprzez daras » 21 sie 2014, o 21:07

To żółte zrobiłem specjalnie do koloru osady, wiadomo że powinno być czarne i że bullbarel. Wszystko będzie tak jak trzeba, po prostu system od sztucera zamontowałem do osady bullpup stąd ten kolorek. :mrgreen:

Zasłużony Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 15 lipca 2012
Lokalizacja: z Za Winkla
Arsenał: Hatsan Ranger AT44 5,5 + mDOT 4-16x42 MilDot

Re: Diablik 2

Postprzez lykanos » 21 sie 2014, o 21:36

Jaka aktualnie długość lufy i pojemność kartusza ?
Temat o konieczności wprowadzenia w Polsce: Vermin Control i Pest Control czyli odstrzału z wiatrówki: szkodników; gatunków obcych; nadmiernie rozmnażających się. Z którymi natura nie daje sobie rady w sztucznych ekosystemach miast, wsi, sadów, parków i terenów uprawnych (szczury, myszy, norki amerykańskie, króliki, aleksandretty obrożne, sroki, gawrony, kawki, kruki, szpaki, gołębie, wrony, sójki). Jak ma to miejsce w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii, Norwegii, USA, Kanadzie, Estonii, Meksyku, Korei, Turcji, Białorusi, Afryce, itd..

Zasłużony Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 28 czerwca 2010
Lokalizacja: Utrudniona
Arsenał: Uberti Remington 1858 New Model Army Target Inox. 44", Pedersoli Kentucky flintlock pistol .45", Artemis Cr600w + Hawke 3-9x40AO IR.
Były: Sharps .54", Hawken .45", Colt Walker .44", AT-44 kal. 5,5, HW90 kal. 5,5, Hatsan100 kal. 4,5, Twinmaster Action kal. 4,5, Drulov DU 10 kal. 4,5

Re: Diablik 2

Postprzez Czarnowidz » 21 sie 2014, o 22:07

A mi się to żółte podoba. To taki rodzaj podpisu. Z daleka widać z jakim sprzętem ma się do czynienia i z pod czyjej ręki wyszedł. ;-)
Jestem jak Stocznia Gdańska: spełniam swoją rolę w historii (forum) a teraz mogę się zamknąć. ;-)

Administrator
Avatar użytkownika
Posty: 13955
Dołączył(a): 6 stycznia 2011
Lokalizacja: Był Poznań
Arsenał: To co pod ręką

Re: Diablik 2

Postprzez Neo » 21 sie 2014, o 22:14

Dorobić czarne paski i Diabelski Szerszeń.Piękności choć w teren mimo wszystko czarne lub kamuflaż.
UDAŁO SIĘ

Zasłużony Hunter
Posty: 477
Dołączył(a): 9 maja 2012
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Arsenał: NITRO

Re: Diablik 2

Postprzez deerhunter » 23 sie 2014, o 22:25

Bardzo fajna konstrukcja, teraz będę miał wolny czas to zmontuję coś na wzór EV-2. Tak jak wykonał to Darek z pływającą lufą.

Sponsor forum
Avatar użytkownika
Posty: 3646
Dołączył(a): 3 marca 2014
Lokalizacja: Kula ziemska.
Arsenał: B3, Hatsan 20

Re: Diablik 2

Postprzez .22 » 15 wrz 2014, o 20:23

Co się dzieje z Diablikiem 2? Mam nadzieję że projekt nie upadł.
EKG - Elitarny Klub Geriatryczny. :-P

Zasłużony Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 801
Dołączył(a): 21 listopada 2010
Arsenał:

Re: Diablik 2

Postprzez daras » 16 wrz 2014, o 09:12

Marcin, projekt nie upadł, można powiedzieć że ma się dobrze, zaczynam już robić pierwsze karabinki. Niestety proces jest powolny bo wszystko robię sam, oczywiście prócz lufy i manometru. Więc o dużych ilościach można zapomnieć, ale jak ktoś jest zainteresowany, to może ustawić się w kolejce. :mrgreen: Poprawiam jeszcze trochę wersje bullpup, chce aby była bardziej jednolita. :-D

Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 18 sierpnia 2014
Arsenał: Hatsan bt65, zoraki hp-01, uberti cattleman thunderer 3.5"

Re: Diablik 2

Postprzez Rafał » 17 wrz 2014, o 21:21

To ja trzymam kciuki za produkcję bo projekt bardzo fajny i do tego jeszcze polski :->

Zasłużony Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 801
Dołączył(a): 21 listopada 2010
Arsenał:

Re: Diablik 2

Postprzez daras » 3 gru 2014, o 01:46

Kolejny projekt osady, myślę że to już ostatni i bardzo powoli będę startował z produkcją.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zasłużony Hunter
Posty: 477
Dołączył(a): 9 maja 2012
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Arsenał: NITRO

Re: Diablik 2

Postprzez deerhunter » 3 gru 2014, o 07:47

Groźna i militarna stylistyka, jeszcze w kolorze oliv !!! Niech się spełni !!!

Zasłużony Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 5499
Dołączył(a): 26 października 2011
Arsenał:

Re: Diablik 2

Postprzez Spirit » 3 gru 2014, o 11:21

Ciekawie się zapowiada.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zrób to sam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości