Domowej roboty montaż pod aparat

Czasami trzeba zrobić coś samemu, albo chce się zrobić coś samemu, tutaj wrzucamy różne porady jak coś zrobić.

Moderatorzy: szabla, śwagier, Neo, Antonio

Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 883
Dołączył(a): 16 kwietnia 2012
Arsenał: Norconia Germany Professional Plus

Domowej roboty montaż pod aparat

Postprzez audi80 » 20 maja 2014, o 10:21

Witajcie.
Jestem w trakcie "robienia domowej roboty montażu pod aparat-luneta. Nie mam szczegolnej koncepcji jak sie do tego zabrać, więc pytanie,czy moze któryś z szanownych uzytkowników zmajstrował cos takiego i chciałby się pochwalić.
это хулиганский аппарат для очень скрытной стрельбы

Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 883
Dołączył(a): 16 kwietnia 2012
Arsenał: Norconia Germany Professional Plus

Re: Domowej roboty montaż pod aparat

Postprzez audi80 » 20 maja 2014, o 14:14

dobra zrobione , działa elegancko
это хулиганский аппарат для очень скрытной стрельбы

Świerzak
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 13 kwietnia 2014
Lokalizacja: USA
Arsenał: kebab AT44 long gen2 5,5
chińczyk crosman summit 4,5

Re: Domowej roboty montaż pod aparat

Postprzez neuropathic » 24 maja 2014, o 21:06

Dawaj dawaj bo jestem ciekawy

Zasłużony Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 15 lipca 2012
Lokalizacja: z Za Winkla
Arsenał: Hatsan Ranger AT44 5,5 + mDOT 4-16x42 MilDot

Re: Domowej roboty montaż pod aparat

Postprzez lykanos » 25 maja 2014, o 11:29

I ja bym spojrzał chociaż sam zanabyłem tanio używkę od prosiakena i nie mam czasu jej użyć :lol:
Takie: Fotoadapter luneta /teleskop:
Fotoadapter-luneta-teleskop-kompaktowy-aparat-cyfrowy.5488.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Temat o konieczności wprowadzenia w Polsce: Vermin Control i Pest Control czyli odstrzału z wiatrówki: szkodników; gatunków obcych; nadmiernie rozmnażających się. Z którymi natura nie daje sobie rady w sztucznych ekosystemach miast, wsi, sadów, parków i terenów uprawnych (szczury, myszy, norki amerykańskie, króliki, aleksandretty obrożne, sroki, gawrony, kawki, kruki, szpaki, gołębie, wrony, sójki). Jak ma to miejsce w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii, Norwegii, USA, Kanadzie, Estonii, Meksyku, Korei, Turcji, Białorusi, Afryce, itd..

Sponsor forum
Avatar użytkownika
Posty: 527
Dołączył(a): 2 lipca 2013
Lokalizacja: 20 km od środka Bolandy
Arsenał: 5.56 mm Mossberg MVPVarmint \ Vortex Viper PST 4-16x50, XDM 9 5,25, CZ 455 Thumbhole Grey/Vortex Diamondback HP 4-16x42, Tikka t3x Tac A1 w 308win

Re: Domowej roboty montaż pod aparat

Postprzez memonic1 » 25 maja 2014, o 13:03

Audi robiłeś na montaż czy na tuby redukcyjne?
Stay low, move fast, kill first, die last, one shot, one kill, no luck, pure skill ;)

Sponsor forum
Avatar użytkownika
Posty: 2344
Dołączył(a): 31 sierpnia 2014
Arsenał: Trzecia noga

Re: Domowej roboty montaż pod aparat

Postprzez loopess » 25 paź 2014, o 19:08

Podepnę się pod temat i nieco go odświerzę,a mianowicie przetestowałem sporo różnych aparató i kamerek różnej maści i nie jak nie udało mi się uzyskać ostrego obrazu przez lunetkę,ba,nawet nie udało mi się uzyskać obrazu całego "prześwitu" lunety,albo było widać tylko środkową część obrazu,albo wewnętrzne ścianki lunety. Może ktoś z szanownych użytkowniczek i użytkowników tego forum ma jakiś patent na fajne obrazy z lunety?
widziałem taki patent na necie so smartfona nazywało się to snapzoom i wychodziły z tego niezłe zdjęcia,ale jakim sposobem to nie doszedłem

Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 18 sierpnia 2014
Arsenał: Hatsan bt65, zoraki hp-01, uberti cattleman thunderer 3.5"

Re: Domowej roboty montaż pod aparat

Postprzez Rafał » 25 cze 2015, o 12:30

Najważniejsze to odpowiednio dobrać odległość obiektywu aparatu do lunety a czarne boki zlikwidować przybliżeniem.

Gdyby ktoś chciał ponagrywać filmy i nie wydawać na to kasy polecam coś takiego:
Koszt tyle co nic, patentu jeszcze nie zgłaszałem :lol: :mrgreen:

DSC0003043.jpg

DSC0003044.jpg

Gumka recepturka złożona na 3 razy, najwygodniej robić tak jak ja tzn. przesuwać ją do przodu dopiero po założeniu na lunetę. Karton świetnie trzyma super glue
DSC0003045.jpg

DSC0003046.jpg

DSC0003047.jpg

Bez przybliżenia wygląda tak, filmu nie wrzucę ale wychodzą świetnie
DSC0003048.jpg

między telefon a aparat trzeba dać podporę, albo można wyciąć od razu z kartonu albo coś dopasować bo jednak trochę się opuszcza.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Sponsor forum
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 30 grudnia 2014
Arsenał:

Re: Domowej roboty montaż pod aparat

Postprzez SuperSilentSnajper » 26 cze 2015, o 18:12

O kurde ale patent, fakt najwazniejsze wczesniej dobrac odleglosc obiektywu aparatu od obiektywu lunety, panowie wrzuce i ja patent jakim kiedys poczynil :)

ps. ale to za chwile bo nie mam weny :-P

Sponsor forum
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 30 grudnia 2014
Arsenał:

Re: Domowej roboty montaż pod aparat

Postprzez SuperSilentSnajper » 4 sty 2016, o 22:27

Ale ten czas szybko leci, już prawie zapomniałem o patencie który poczyniłem u siebie.
Patent zrobiony z rurki plastikowej która wchodzi na ścisk na obiektyw aparatu,
z drugiej strony idzie mocowanie na lunete, mocowanie jest wycięte z styroduru i wklejone mocnym klejem,
przycięte na wymiar aby wchodziło na ścisk.

Takie mocowanie spisuje się w strzelaniu spokojnym do tarczy i innych celów,
do strzelania dynamicznego w biegu itd. się nie nada.

Dodam że plastik którego użyłem pochodził z karmy w płatkach dla rybek.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 786
Dołączył(a): 2 marca 2015
Arsenał: Galatian III .22 LW

Re: Domowej roboty montaż pod aparat

Postprzez calleb » 4 sty 2016, o 23:11

Z moich doświadczeń wynika też, że nie każda kamera się nadaje na takie patenty, przykładowo GoPro4 jak przystawiłem do lunety w odpowiedniej odległości to obraz z lupki zbierał idealnie + to co kamera wyłapała dookoła. Po dodaniu takiej plastikowej rury (ta sama odległość, zaciemnienie 100%) robiła się kupa, kamera nie łapała ostrości na obraz z lupki, tylko na czerń plastikowej rury... Kamera z telefonu w tym połączeniu działała idealnie, łapała jedynie lunetę + czerń plastikowej rury wiadomo.

Sponsor forum
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 30 grudnia 2014
Arsenał:

Re: Domowej roboty montaż pod aparat

Postprzez SuperSilentSnajper » 5 sty 2016, o 00:06

naturalnie pasuje do mojego aparatu jest prosty do wykonania
i robi robotę, odrazu wspomnę że aparat musi mieć wypustkę
i na nią szukamy rury, którą przycinamy dopóki nie będziemy mieć ostrego obrazu.

mówiąc wypustka mam na myśli zgrubienie przy wysuwanym obiektywie, które tworzy część konstrukcyjną aparatu i nie porusza się wraz z obietywem.

Aparat musi mieć zoom najlepiej min 5 razy optyczny i cyfrowy,
duży wyświetlacz dobrej jakości i najlepiej video w fullHD.

np.
https://www.google.pl/search?q=olympus&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjZt97Vk5HKAhUjLHIKHWTpCFYQ_AUICCgB#imgrc=Q9uN-xZPEc3IoM%3A

https://www.google.pl/search?q=olympus&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjZt97Vk5HKAhUjLHIKHWTpCFYQ_AUICCgB#imgrc=YnVqiVAaI456aM%3A

https://www.google.pl/search?q=olympus&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjZt97Vk5HKAhUjLHIKHWTpCFYQ_AUICCgB#tbm=isch&q=casio+camera&imgrc=3UZpyynJKJG01M%3A

Powrót do Zrób to sam

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości