Hatsan Hercules

O broni używanej do polowania. Wiatrówki sprężynowe, co2, pca, pcp. A także broń czarnoprochowa, neurobalistyczna i palna.

Moderatorzy: Antonio, neofita, Spirit, warchlaq przebiegly

Tropiciel
Arsenał:

Re: Hatsan Hercules

Postprzez lupus1 » 12 sty 2018, o 17:22

loopess napisał(a):No ni jak odejmując od średnicy zewnętrznej dwa razy średnicę drutu nie wychodzi średnica wewnętrzna...
Czekaj, nie chce mi się już powietrza spuszczać bo to pożeracz jest. Gdzieś mam jakąś pneumatyczną szybkozłączkę - wchodziła na nią , zaraz znajdę. Mam 11,66mm , wchodziła ciasno. Ta suwmiarka do dupy jest. :-/. Kurwa teraz to całkiem zgłupiałem . Rozbiorę jeszcze raz jak jak będę jechał dotankować butle. To resztę powietrza wtłoczę po rozbiórce. Wczoraj jak go napełniłem świeżo nabitą butlą 6l (nie wiem 300 czy więcej bo mnie nie było jak ładował ) to ciśnienie się wyrównało w karabinku i butli na ok 220 Bar :shock:

Stary Hunter
Arsenał: Huben K1 .22 + Zeiss 5-25x50 sfir ffp
Sig Sauer p226 X-Five BB's
Sig Sauer p226 .177

Postprzez Zurekwwa » 12 sty 2018, o 23:00

Czas na kompresor ;-)

Stary Hunter
Arsenał: Fx Impact .25
Fx Impact .22
Kalibrgun Cricket .25
Kalibrgun Colibri .22
Daystate Huntsman Wingmaster
Swiss Arms SA 92
Slavia 630 mod 77
Hatsan 55S
Umarex Panther RO 72

Postprzez szabla77 » 12 sty 2018, o 23:03

:-)-- kompresor zmienił moje życie :lol:
Czasem ludzie nie chcą słyszeć prawdy bo nie chcą niszczyć świata swoich iluzji

Stary Hunter
Sig Sauer p226 .177

Postprzez Zurekwwa » 12 sty 2018, o 23:54

Niezależność i wygoda :-D

Hunter
Arsenał: widly

Postprzez yxvz » 12 sty 2018, o 23:56

pompujecie butle czy od razu do kartusza ?

edyta: zapomnialem ze jezdzicie w teren zeby postrzelac wiec pewnie i jedno i drugie
nie kazdy ksiadz z widlami to rolnik .................

Stary Hunter
Sig Sauer p226 .177

Postprzez Zurekwwa » 13 sty 2018, o 00:07

Ja tylko kartusz, butli się pozbyłem.

Hunter
Arsenał: widly

Postprzez yxvz » 13 sty 2018, o 00:08

aha. ok. wlasnie taki mam plan na przyszlosc.
nie kazdy ksiadz z widlami to rolnik .................

Tropiciel
Arsenał:

Postprzez lupus1 » 13 sty 2018, o 08:26

Muszę troszkę pozbierać gotówy. Nie da rady wszystko mieć od razu :-( . Na razie muszę jeszcze wymienić sprężynę zbijaka na mocniejszą , no i dobrać coś co będzie latało z tego potwora w miarę celnie . Ceny śrutu powalają - przeszło 300 zł za 200 szt :shock:

Tropiciel
Arsenał:

Postprzez lupus1 » 13 sty 2018, o 11:39

Właśnie wróciłem ze strzelanka. Nie jestem zadowolony :-( . Chciałem sprawdzić w dziennym świetle na chrono potencjał i niestety dupa. Karabin strzela bardzo powtarzalnie. energia strasznie mała ok 120 jednostek i później rosła w miarę jak spadało ciśnienie w kartuszu do ok 130 jedostek. Chcąc sprawdzić czy to wina podkalibrowych kulek przyjebałem w dwie kamieniem aż nie chciały wejść do magazynka. Następnie bez maga ustawiłem i wepchnąłem popychaczem aż ścięło pierścień jak w rewolwerze CP. Wynik na chrono w zasadzie bez zmian. Czyli coś z karabinem . Stawiam na zbyt słabą sprężynę zbijaka do tego kalibru. Nie jestem pewien czy ten "dolny element" z otworami czasem nie musi być równo ustawiony przynajmniej jednym otworem w osi z transferportem. Jest uszczelniany oringiem. Wkręciłem go do oporu ale czy otwory się pokrywają to nie zwróciłem uwagi. Może jeszcze dobrać się do iglicy? Ma ktoś jakieś pomysły?

Stary Hunter
Sig Sauer p226 .177

Postprzez Zurekwwa » 13 sty 2018, o 12:00

Energia wraz ze spadkiem ciśnienia rosła, bo zbijak miał siłę otwierać zawór na coraz dłużej. Ten dolny element, nie wiem jak w herkulesie jest rozwiązany, ale w galu czy bt najlepsze efekty dawała jedna dziura w zaworze strzałowym. Raz że całe ciśnienie szło w TP a dwa że luftu mniej szło na strzał.

Tropiciel
Arsenał:

Postprzez lupus1 » 13 sty 2018, o 14:21

Zurekwwa napisał(a):Energia wraz ze spadkiem ciśnienia rosła, bo zbijak miał siłę otwierać zawór na coraz dłużej. Ten dolny element, nie wiem jak w herkulesie jest rozwiązany, ale w galu czy bt najlepsze efekty dawała jedna dziura w zaworze strzałowym. Raz że całe ciśnienie szło w TP a dwa że luftu mniej szło na strzał.

Obrazek Tak to wygląda . Nie wiem czy ma znaczenie przy tylu otworach czy któryś musi być w osi z transferportem. I tak będę spuszczał powietrze jak ogarnę sprężynę zbijaka to wtedy i tam zajrzę i najwyżej dla pewności jeden spróbuję ustawić . Może go nawet rozwiercę bardziej niż inne.

Hunter
Arsenał:

Postprzez Tomix241 » 13 sty 2018, o 14:29

Nie wyobrazam sobie strzelać i robić testy a kartusz ładowac kompresorem, zawsze jak robie testy mam pełne butle. Kompresor u mnie miał byc alternatywą i nabijac butle ale wiekszą jak 1,1L nie ma sensu nim pompować. Jak ktos mało strzela to może się nada ale nie dla mnie.
Do herkulesa tylko kompresor, ale pewnie długo nie pożyje.

Stary Hunter
Sig Sauer p226 .177

Postprzez Zurekwwa » 13 sty 2018, o 15:03

lupus1 napisał(a):Obrazek Tak to wygląda . Nie wiem czy ma znaczenie przy tylu otworach czy któryś musi być w osi z transferportem. I tak będę spuszczał powietrze jak ogarnę sprężynę zbijaka to wtedy i tam zajrzę i najwyżej dla pewności jeden spróbuję ustawić . Może go nawet rozwiercę bardziej niż inne.

Można zrobić jak w galu, zakleić te otwory i pierścień, zrobić dziurę wielkości TP do góry i masz pełne jebnięcie powietrza bezpośrednio w TP oraz brak objętości pasożytniczej. U mnie w galu ten zabieg dał ok. 15-20 m/s więcej prędkości i zwiększyła się ilość strzałów.

Tropiciel
Arsenał:

Postprzez lupus1 » 13 sty 2018, o 16:27

Zurekwwa napisał(a):Można zrobić jak w galu, zakleić te otwory i pierścień, zrobić dziurę wielkości TP do góry i masz pełne jebnięcie powietrza bezpośrednio w TP oraz brak objętości pasożytniczej. U mnie w galu ten zabieg dał ok. 15-20 m/s więcej prędkości i zwiększyła się ilość strzałów.

Mam jeszcze oryginał z jednym otworkiem, wystarczy go rozwiercić na 7mm. Pozostaje jeszcze kwestia " zaklejenia " pustej przestrzeni. Czym kleiłeś?

Stary Hunter
Sig Sauer p226 .177

Postprzez Zurekwwa » 13 sty 2018, o 17:16

Epoxy-metal z wklejoną nicią z włókna szklanego

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Broń