Skuteczna Trutka na Szcury.

Informacje i dyskusje o Airgun hunting, Pest control i Vermin control - polowaniu i odstrzale szkodników z wiatrówki. at44-sniper.

Moderatorzy: Antonio, neofita, Spirit, warchlaq przebiegly

Regulamin działu
Mamy najbardziej liberalne forum wiatrówkowe w Polsce. Skupiamy wiatrówkowiczów z całego świata. Część forumowiczów mieszka poza granicami naszego kraju. Serwery forum znajdują się w USA, zapewniając użytkownikom anonimowość i ochronę danych zgodnie z prawem stanu Texas. Nie musimy ograniczać się do polskiego prawa i 17 Jouli.
W wielu krajach gdzie przebywają użytkownicy forum odstrzał szkodników z wiatrówki jest legalny. Możesz wymieniać się informacjami z takich polowań pod warunkiem że zaznaczysz iż ma to miejsce za granicą. Pamiętaj że w Polsce odstrzał myszy i szczurów jest dozwolony. Legalne jest zabijanie niektórych szkodników łasicowatych na własnej posesji (np. tchórz). Polowanie na zwierzęta łowne bez zezwolenia to kłusownictwo a wiele pozostałych znajduje się pod ochroną. Materiały o polowaniu na gatunki chronione na terytorium Polski będą usuwane.
Sponsor forum
Arsenał:

Re: Skuteczna Trutka na Szcury.

Postprzez schadow » 7 gru 2017, o 00:38

I najlepiej takich karmideł rozstawić kilka,w różnych miejscach gdzie się pojawiają.Najlepiej wtedy nie chodzić nie sprawdzać co kilka godzin czy minut hehe w wersji dla niecierpliwych :mrgreen: W chlewie siedząc na drabinie obserwowałem tak myszy które łapałem na zwykłą pułapkę (zatrzask),jak myszy się stracily bo pojawiły się szczury to też było dobre kino i rykoszet w baniak hehe.

Hunter
Arsenał:

Postprzez newrom » 7 gru 2017, o 09:56

No ale zamiast tuczyć przez 2 tygodnie, wygodniej dać trutkę o opóźnionym działaniu.

Stary Hunter
Arsenał: To co pod ręką

Postprzez neofita » 7 gru 2017, o 10:05

Newrom, przeczytaj jeszcze raz to co napisał Szadi i ja na spokojnie i wyciągnij wnioski.

Hunter
Arsenał:

Postprzez newrom » 7 gru 2017, o 10:37

Ja wyciągnąłem wnioski po wygranej walce ze szczurami, trutka w paście o przedłużonym działaniu i szczurów się pozbyłem. Nie musiałem dodatkowo wykładać innej karmy. Co jakiś czas się przyplątają nowe, ale dość szybko zdychają. Trutka wystawiona ciągle bo myszy, nornice i cała reszta gryzoniowego świata mnoży się na potęgę. Tak że raz do roku kupuję 10kg muribromu przez sieć, bo gdybym kupował w detalu to by mnie z torbami puściły.

Stary Hunter
Arsenał: To co pod ręką

Postprzez neofita » 7 gru 2017, o 11:06

Jak nie ma hodowli to na krotką metę zda egzamin.Sidd ma hodowlę królików,a może jeszcze czegoś i jak jest dużo szkodników, to tylko takie działanie daje wymierne wyniki

Sponsor forum
Arsenał:

Postprzez schadow » 7 gru 2017, o 11:20

Na dużą plagę gryzoni,czy to jest szczur czy to są myszy (zazwyczaj jak jest jeden to nie ma drugiego) i braku dostępnych miejsc do ich eliminacji najlepszym jest masowe zatrucie,czym to już niech każdy sobie odpowie,na rynku jest tego od groma,ale najlepszą opcją jest coś o opóźnionym działaniu.Ale uprzednio nauczyć że jedonko jest bezpieczne,wtedy powinny skusić się nawet stare wygi o podobnym umaszczeniu co banita rudy donek :lol: Ciągłe sypanie trutki może pomoże na jednostki po kilku zatruciach reszta szczurów bedzie lała na trutkę prostym sikiem,może jakiś młody partyzant da się nabrać...

Hunter
Arsenał:

Postprzez newrom » 7 gru 2017, o 11:23

Kury, kaczki, gęsi - to jest hodowla ? W stodole średnio tona pszenicy cały czas. U sąsiada stado wieprzków+drób. Obydwaj trzymamy się zasady ciągłego dostępu do karmy dla gryzoni i skutki są podobne. Dzisiaj kolejna sąsiadka dołącza do nas z karmieniem pastą, więc jest szansa że przestaną się pojawiać nowe szczurki. Metoda przyzwyczajania i jednoczesnej eksterminacji ma sens tam gdzie dopuszczono się zaniedbań w deratyzacji i może być tańsza gdy trzeba wytruć tysiące szczurów (długo działające trutki są droższe).
Mam też wątpliwości co do skuteczności wiatrówki w deratyzacji, znaczy rozumiem hobby. Jednak nie sądzę by udało się w ten sposób wyeliminować dostatecznie dużo szczurów by się pozbyć ich na stałe.

Sponsor forum
Arsenał:

Postprzez schadow » 7 gru 2017, o 12:40

Ołowica działa ale nie wiem czy byłbyś w stanie dziennie siedzieć w stodole,oborze czy innym miejscu by karmić niechcianych gości,dlatego ten sposób to raczej przy małej inwazji.Miałem kury,gesi,kroliki,gołębie,perliczki i świniory a sąsiad obok około 200 sztuk świn,szczurów było sporo,jak zaczeły się dobierać do młodych to zaważyło na ich istnieniu ale że ja wtedy miałem sporo czasu to się brało sprawy w swoje ręce.Wytłukłem szczury to zaraz pojawily się myszy,jak myszy nie było to wiedziałem że nastąpił powrót wiekszego stwora.Tak to już jest,nie wyeliminujemy ich ze swych obejsć itp.bo to nie realne !Możemy jedynie nieco zmniejszyć populację.
Co do nogi tego nie wytłuczesz nigdy !

Hunter
Arsenał:

Postprzez newrom » 7 gru 2017, o 12:47

No o to mi chodziło z tą ołowicą, za dużo sił i środków, a można zrobić to łatwiej ;)

Hunter
Arsenał: AT44 5.5 LW Long

Postprzez mistrz1 » 7 gru 2017, o 12:54

Środków to może nie dużo, bo paczka jsb 20-30 pln / sztuk 150-250, a ile trutki takie stadko by zjadło?

Sponsor forum
Arsenał:

Postprzez schadow » 7 gru 2017, o 12:55

Hehe już są semiki wiec szanse wieksze :mrgreen: tylko magi musieliby zamienić w taśmy :mrgreen: wtedy serią można zdziałać :lol: Z Bochumina dwa tiry ołowiu i jazda th-hunter :lol:

Hunter
Arsenał:

Postprzez newrom » 7 gru 2017, o 15:31

Ale czas to też środek, zamiast siedzieć i czekać na szczury możesz iść się zająć robotą i zarobić, albo się regenerować żeby później wydajniej pracować.
Oczywiście można się regenerować przy szczurach, ale wtedy to jest hobby :)

Bardzo Cichy
Arsenał:

Postprzez Sidd » 7 gru 2017, o 17:36

Wracając do tego co napisałem o trutce z substancją flocoumafen. Nie jest to jakaś hodowla - mała stajnia ~30kur, ~30królików, 1 krowa. Szczury żyły w sianie w stodole, miały nory podrążone w szopie i garażu. W takich warunkach ta trutka spisuje się bardzo dobrze. Mam 5 karmników porozstawianych przy ścianach. Na tę chwilę sprawdzam karmniki średnio 1/m-c. Przez 4lata zużyłem niecałe 3kg trutki - więc raczej niewiele.

Poprzednia strona

Powrót do Vermin Control i Pest Control