Zanim napiszesz coś na forum...

Tutaj witamy się, mile widziani nowi userzy. Forum wiatrówki Airgun Hunting zaprasza - Przywitaj się. :-)--

Moderatorzy: Antonio, neofita, Spirit, szabla77, warchlaq przebiegly

Regulamin działu
Mamy najbardziej liberalne forum wiatrówkowe w Polsce. Skupiamy wiatrówkowiczów z całego świata. Część forumowiczów mieszka poza granicami naszego kraju. Serwery forum znajdują się w USA, zapewniając użytkownikom anonimowość i ochronę danych zgodnie z prawem stanu Texas. Nie musimy ograniczać się do polskiego prawa i 17 Jouli.
W wielu krajach gdzie przebywają użytkownicy forum odstrzał szkodników z wiatrówki jest legalny. Możesz wymieniać się informacjami z takich polowań pod warunkiem że zaznaczysz iż ma to miejsce za granicą. Pamiętaj że w Polsce odstrzał myszy i szczurów jest dozwolony. Legalne jest zabijanie niektórych szkodników łasicowatych na własnej posesji (np. tchórz). Polowanie na zwierzęta łowne bez zezwolenia to kłusownictwo a wiele pozostałych znajduje się pod ochroną. Materiały o polowaniu na gatunki chronione na terytorium Polski będą usuwane.
Zasłużony Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 2932
Dołączył(a): 27 czerwca 2010
Lokalizacja: Utrudniona
Arsenał: Hatsan AT-44 Long 5,5 10TH + Hawke 6-24x50AO IR, Sharps Sporting I.A.B. .54" + diopter i muszka tunelowa, Colt Walker .44" + Gamo 1x30, Drulov DU-10 Condor kal.4,5mm.

Zanim napiszesz coś na forum...

Postprzez Czarnowidz » 9 lut 2014, o 12:36

Drogi Nowy Użytkowniku!
Jeśli czytasz ten temat to znaczy że zacząłeś przygodę z naszym forum w właściwy sposób.
Poniżej zawrę kilka najważniejszych informacji o tym czym jest forum Airgun-Hunting.pl i jakie przyświecają nam cele.

Nasze forum powstało dla miłośników przyrody, osób zainteresowanych jej ochroną, zachowaniem w niej równowagi i prawdziwą ekologią, sympatyków strzelectwa oraz osób zainteresowanych niekonwencjonalnymi gałęziami łowiectwa jak np polowaniami z bronią pneumatyczną, czarnoprochową, łukami, kuszami, procami itp. które to są bardzo mało znane w naszym kraju mimo że w innych krajach są popularne i od wielu lat mają liczne grona sympatyków.
Wielu z naszych rodaków wyemigrowało do innych krajów gdzie przepisy zezwalają na uprawianie takich form łowiectwa. Forum Airgun-Hunting.pl służy między innymi takim ludziom by mogli się wymieniać między sobą informacjami posługując się językiem ojczystym i dzięki temu nie tracili związku z naszym krajem.

By ograniczyć bezprawne działania służb które teoretycznie powinny pilnować przestrzegania prawa w naszym kraju przeciwko administracji forum jak i użytkownikom oraz by chronić ich dane osobowe przed dostępem do nich nieuprawnionych osób zdecydowaliśmy się umieścić nasze forum na serwerze znajdującym się w Stanach Zjednoczonych a konkretnie w Stanie Texas. Powoduje to że zarówno forum jak i treści i informacje zawarte na forum podlegają juryzdykcji prawnej Stanu Texas.

Nie mniej jednak nie jest naszym celem promowanie działań sprzecznych z prawem. Jakiekolwiek treści będące sprzeczne z obowiązującym prawem będą z forum usuwane.
Pamiętaj że prawo w Polsce zezwala na eliminację z urządzeń pneumatycznych szkodników będących przyczyną wielkich strat w gospodarce jak i przenoszących wiele groźnych chorób takich jak myszy i szczury. Ponadto zezwala na zabijanie na własnej posesji kretów i niektórych zwierząt łasicowatych jak na przykład Tchórz oraz odstrzał ryb w własnej hodowli. Nie ma też przepisów zabraniających zabijania bezkręgowców takich jak np. szerszenie, osy, ślimaki itp.

Ponadto prawo zezwala na wymienianie się teoretycznymi informacjami o polowaniu na inne zwierzęta w innych krajach. Jednak jeśli zamierzasz pisać na naszym forum o takich działaniach napisz wyraźnie że dotyczą one prawa i odbywać się będą w innym kraju gdzie obowiązują inne przepisy. Inaczej zawarte przez Ciebie informacje mogą zostać usunięte przez kogoś z administracji forum.

Prawo nie zabrania również dyskusji czysto teoretycznych i zadawania pytań retorycznych. Jednak jeśli będziesz zadawał tego typu pytania napisz wyraźnie że takie działania interesują Cię wyłącznie od strony teoretycznej i że nie zamierzasz prowadzić ich na terenie naszego kraju tym samym łamiąc prawo.

Pamiętaj że polowanie bez odpowiednich uprawnień oraz w niewłaściwy sposób na zwierzęta będące pod ochroną prawną to kłusownictwo
- czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do lat trzech. Nielegalne posiadanie i wytwarzanie broni palnej jest z kolei zagrożone karą pozbawienia wolności do lat ośmiu.

Pamiętaj że nasze forum czytają także funcjonariusze oragnów ścigania a także osoby o nieczystych intencjach. Zachowaj więc ostrożność przy podawaniu wszelkich danych osobowych takich jak imię, nazwisko, adres, numer telefonu, numery konta oraz wszelkie dane i hasła bankowe itp.

Jak widzisz nasze forum jest bardzo liberalne jeśli chodzi o treści. Jednakże liberalizm poglądów nie oznacza tolerancji dla chamstwa i hejterstwa. Pisząc staraj się nie obrażać innych użytkowników oraz przestrzegać zasad dobrego wychowania i netykiety. Bardzo nam zależy na miłej i przyjacielskiej atmosferze na forum więc wszelkie treści uznane przez administratorów za mogące obrażać innych użytkowników będą usuwane drogą edycji postów, usuwania postów a w skrajnych przypadkach usunięciem użytkownika z forum.

Jeśli Drogi użytkowniku będziesz przestrzegał tych zaleceń jesteśmy pewni że spędzisz mnóstwo wspaniałych i niezapomnianych chwil na forum, poznasz tu wielu przyjaciół a informacje zdobyte na forum pozwolą Ci rozwijać i cieszyć się Twoimi niezwykle ciekawymi pasjami. Teraz pozostało Ci już tylko przywitać się z innymi użytkownikami forum w "Witalni"
i zgłębiać wiedzę zawartą na naszym forum.

Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego dobrego!
Administracja forum.
Jestem jak Stocznia Gdańska: spełniam swoją rolę w historii (forum) a teraz mogę się zamknąć. ;-)

Powrót do Witalnia

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości