Nikko Stirling Gold Crown 4-12x42 AO MilDot

Celowniki optyczne, kolimatory i wszelaka inna optyka stosowana na broni w tym wiatrówkach. :shock:

Moderatorzy: Neo, Antonio, szabla, śwagier

Zasłużony Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 15 lipca 2012
Lokalizacja: z Za Winkla
Arsenał: Hatsan Ranger AT44 5,5 + mDOT 4-16x42 MilDot

Nikko Stirling Gold Crown 4-12x42 AO MilDot

Postprzez lykanos » 28 lip 2013, o 12:15

Jak w temacie: Nikko Stirling Gold Crown 4-12x42 AO MilDot.
Czy testował ktoś tą optykę na dystansie 20 - 100m ?
Wiem że to chiński wyrób jak Leapers 5th 3-12x40 AO MD ale na wielu sprężynówkach daje podobno radę.
U mnie siedziała by na PCP. W teren, krzaki i błoto nie mam serca brać DOTa, zresztą krzyż duplex do poprawek się nie nadaje więc chcę coś z Mildotem.

Trochę o nim poczytałem ale nie ma tego za dużo:
http://bron.iweb.pl/printview.php?t=570 ... d1cc4a4ee0
http://www.airgunbuyer.com/details.asp? ... oduct=2602
http://www.wabiki.net/lunety.html

Szału się nie spodziewam za tą cenę, ważne żeby nie było jeszcze mleka na powiększeniu 10-11x.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Temat o konieczności wprowadzenia w Polsce: Vermin Control i Pest Control czyli odstrzału z wiatrówki: szkodników; gatunków obcych; nadmiernie rozmnażających się. Z którymi natura nie daje sobie rady w sztucznych ekosystemach miast, wsi, sadów, parków i terenów uprawnych (szczury, myszy, norki amerykańskie, króliki, aleksandretty obrożne, sroki, gawrony, kawki, kruki, szpaki, gołębie, wrony, sójki). Jak ma to miejsce w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii, Norwegii, USA, Kanadzie, Estonii, Meksyku, Korei, Turcji, Białorusi, Afryce, itd..

Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 898
Dołączył(a): 21 listopada 2011
Arsenał:

Re: Nikko Stirling Gold Crown 4-12x42 AO MilDot

Postprzez Gonzo » 28 lip 2013, o 12:25

Miałem kiedyś w rękach inne Nikko, konkretnie Gameking'a 4-16x44 AO, optycznie dupy nie urywał i dałem sobie spokój z wszelkimi Nikko. Wszystko też zależy w jakich to pieniądzach byś mógł mieć.

Zasłużony Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 15 lipca 2012
Lokalizacja: z Za Winkla
Arsenał: Hatsan Ranger AT44 5,5 + mDOT 4-16x42 MilDot

Re: Nikko Stirling Gold Crown 4-12x42 AO MilDot

Postprzez lykanos » 28 lip 2013, o 12:56

Nikko nie miałem dlatego pytam czy warto ?
Jakości DOCa się nie spodziewam ale zoom max 9x trochę ją ogranicza, ważne żeby na 10-11x było jeszcze coś widać na powiedzmy 20 - 80m,
nowa ok 400 pln.

Edit. znalazłem foto. krzyż nie jest zbyt gruby ale obraz średnio wyszedł. Może wina aparatu abo lepiej już nie będzie ?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Temat o konieczności wprowadzenia w Polsce: Vermin Control i Pest Control czyli odstrzału z wiatrówki: szkodników; gatunków obcych; nadmiernie rozmnażających się. Z którymi natura nie daje sobie rady w sztucznych ekosystemach miast, wsi, sadów, parków i terenów uprawnych (szczury, myszy, norki amerykańskie, króliki, aleksandretty obrożne, sroki, gawrony, kawki, kruki, szpaki, gołębie, wrony, sójki). Jak ma to miejsce w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii, Norwegii, USA, Kanadzie, Estonii, Meksyku, Korei, Turcji, Białorusi, Afryce, itd..

Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 898
Dołączył(a): 21 listopada 2011
Arsenał:

Re: Nikko Stirling Gold Crown 4-12x42 AO MilDot

Postprzez Gonzo » 28 lip 2013, o 13:08

W tej co miałem w reku to już na x9 można było kończyć sensowne strzelanie. Oczywiście kto całe życie strzelał z Tasco, czy Edenbergów ten byłby w siódmym niebie ale podejrzewam że już dla średnio wymagających to nie byłoby to. Jakbym miał porównać to więcej widziałem w DOCu na x9 niż na Nikko przy x12. Tamtą miałem okazję kupić za 350zł używaną i się nie skusiłem, czterech stówek tym bardziej bym nie dał. Chyba żeby dorwać ją gdzieś w cenie do 250zł to mogłaby jakiś czas służyć, ale ze świadomością że to takie low entry.

lykanos napisał(a):Może wina aparatu abo lepiej już nie będzie ?


Aparatem bardzo ciężko zrobić przyzwoitą fotkę obrazu, ale na żywo tez wcale dużo lepiej nie będzie.

Jakbym miał to Nikko do czegoś porównać to byłoby to chyba Point Precision 4-12x42 AO które ma mój funfel, obraz pow. x8-x9 już się robi nieostry a na x12 to mleko, do tego troszkę zażółca i przyciemnia. Na 30m miałem problem trafić z tego w 10'tkę na tarczy 14x14.

Zasłużony Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 15 lipca 2012
Lokalizacja: z Za Winkla
Arsenał: Hatsan Ranger AT44 5,5 + mDOT 4-16x42 MilDot

Re: Nikko Stirling Gold Crown 4-12x42 AO MilDot

Postprzez lykanos » 28 lip 2013, o 13:32

Dzięki, to już chyba zapoluje na używanego DOTa 4-16 z Mildotem.
Jakoś nie widzę alternatywy w tańszych lupach z powiększeniem powyżej 9x i obiektywem poniżej 50mm ...
Temat o konieczności wprowadzenia w Polsce: Vermin Control i Pest Control czyli odstrzału z wiatrówki: szkodników; gatunków obcych; nadmiernie rozmnażających się. Z którymi natura nie daje sobie rady w sztucznych ekosystemach miast, wsi, sadów, parków i terenów uprawnych (szczury, myszy, norki amerykańskie, króliki, aleksandretty obrożne, sroki, gawrony, kawki, kruki, szpaki, gołębie, wrony, sójki). Jak ma to miejsce w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii, Norwegii, USA, Kanadzie, Estonii, Meksyku, Korei, Turcji, Białorusi, Afryce, itd..

Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 898
Dołączył(a): 21 listopada 2011
Arsenał:

Re: Nikko Stirling Gold Crown 4-12x42 AO MilDot

Postprzez Gonzo » 28 lip 2013, o 21:48

Ja też właśnie po wielu poszukiwaniach nie bardzo widzę.
Za kilka tygodni powinienem mieć troszkę więcej szkiełek na stanie z tych niższych półek, w tym Leapersy, Simmonsy i takie tam, może coś o nich skrobnę.

Powrót do Optyka

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości