Śrut Diabolo Oztay opinie

Naboje, śruty i wszelkie inne pestki, peletki.

Moderatorzy: Neo, Antonio, szabla, śwagier

Zasłużony Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 15 lipca 2012
Lokalizacja: z Za Winkla
Arsenał: Hatsan Ranger AT44 5,5 + mDOT 4-16x42 MilDot

Śrut Diabolo Oztay opinie

Postprzez lykanos » 1 sty 2014, o 17:07

Kilka słów o peletkach, które bardziej niż do strzelania nadają się na przetop. Ciekaw jestem czy śrut Diabolo Super Oztay latał przyzwoicie na odległości ponad 20m u kogoś z Was ? Nie spodziewam się pochlebnych opinii o tym wynalazku ale może jest gdzieś karabinek z którego to przyzwoicie lata th-hunter

Sam przetestowałem go kiedyś w gładkolufowej Magnum 4,5 i celność była przyzwoita ale tylko do ok 10m :-> :lol: Po wsadzeniu do TX200 było jeszcze gorzej :-P Podejrzewam że to dlatego że nie był to oryginalny turecki Oztay w metalowym pudełku :lol: tylko chińska podróbka ? w szarym plastykowym ;-)
Gdzieś jeszcze mam pudełko tego śrutu typu szpic, oczekującą na przetop albo inne zastosowanie :-P
śrut diabolo oztay.jpg
śrut diabolo oztay opinie.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Temat o konieczności wprowadzenia w Polsce: Vermin Control i Pest Control czyli odstrzału z wiatrówki: szkodników; gatunków obcych; nadmiernie rozmnażających się. Z którymi natura nie daje sobie rady w sztucznych ekosystemach miast, wsi, sadów, parków i terenów uprawnych (szczury, myszy, norki amerykańskie, króliki, aleksandretty obrożne, sroki, gawrony, kawki, kruki, szpaki, gołębie, wrony, sójki). Jak ma to miejsce w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii, Norwegii, USA, Kanadzie, Estonii, Meksyku, Korei, Turcji, Białorusi, Afryce, itd..

Administrator
Avatar użytkownika
Posty: 5623
Dołączył(a): 28 maja 2011
Arsenał:

Re: Śrut Diabolo Oztay opinie

Postprzez Antonio » 1 sty 2014, o 21:44

Tak ale rzucony całą puszką dał piękne skupienie 250sz w 60mm B-)
Obrazek
Stary pierdziel ale nie alkoholik ;-)

Zasłużony Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 15 lipca 2012
Lokalizacja: z Za Winkla
Arsenał: Hatsan Ranger AT44 5,5 + mDOT 4-16x42 MilDot

Re: Śrut Diabolo Oztay opinie

Postprzez lykanos » 1 sty 2014, o 21:56

Na jaką odległość ?
Podejrzewam że to musiał być "oryginalny" turecki - ta metalowa puszka ;-) plastikowa mogła by się rozpaść i skupienie "poszło by w piz..." :lol:
Temat o konieczności wprowadzenia w Polsce: Vermin Control i Pest Control czyli odstrzału z wiatrówki: szkodników; gatunków obcych; nadmiernie rozmnażających się. Z którymi natura nie daje sobie rady w sztucznych ekosystemach miast, wsi, sadów, parków i terenów uprawnych (szczury, myszy, norki amerykańskie, króliki, aleksandretty obrożne, sroki, gawrony, kawki, kruki, szpaki, gołębie, wrony, sójki). Jak ma to miejsce w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii, Norwegii, USA, Kanadzie, Estonii, Meksyku, Korei, Turcji, Białorusi, Afryce, itd..

Administrator
Avatar użytkownika
Posty: 5623
Dołączył(a): 28 maja 2011
Arsenał:

Re: Śrut Diabolo Oztay opinie

Postprzez Antonio » 1 sty 2014, o 22:38

Ale ten nie jest najgorszy.
Jest taki w niebieskich puszkach z żółtymi napisami.
Ten to albo nie wchodził do lufy albo z niej zupełnie wypadał.
Obrazek
Stary pierdziel ale nie alkoholik ;-)

Zasłużony Hunter
Posty: 1666
Dołączył(a): 24 października 2010
Arsenał: at 44 singiel 6,35mm leapers 6-24x50 ao ,at 44 5,5mm singiel 8-32x50 ao,at 44 4,5mm -10 leader 4-16x 40 ao ,kral magnum 5,5mm hawke varmint 4x ao ,hatsan 90 vortex 4,5mm center point 3-9x 32 , heanel 300 , chiński wynalazek 4,5mm,bmk 51 5,5mm
=leapers 3-9x32 ao

Re: Śrut Diabolo Oztay opinie

Postprzez night hunter » 2 sty 2014, o 16:34

nie wiem jak się sprawuje ten oztay w innych karabinkach ,ale w mojej starej chince z optyka ,z podporki na 18 m zrobiłem kiedyś skupienie mieszczące się w 1 gr. :shock: na 40 do 50m trafiał w puche bro .to był rut sprzedawany w tym szarym pudełeczku po 250 szt 4,5mm-dotych 50 m skupienia nie wystrzelasz rewelacyjnego ,ale puchy da się w miare ogarnąć -ale to zależy pewnie od karabinka ,bo teoretycznie z lepszego gamonia był mniej celny ,pewnie dlatego ,ze gamon bardziej energetyczny i mocniej kopał ?a chinka miała tylko z 7 do 8 j i zerowego niemal kopa .placilem wtedy za niego ok 2,5 pln za paczke -wiec może być jako tako .spróbuj a się przekonasz

Zasłużony Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 28 czerwca 2010
Lokalizacja: Utrudniona
Arsenał: Uberti Remington 1858 New Model Army Target Inox. 44", Pedersoli Kentucky flintlock pistol .45", Artemis Cr600w + Hawke 3-9x40AO IR.
Były: Sharps .54", Hawken .45", Colt Walker .44", AT-44 kal. 5,5, HW90 kal. 5,5, Hatsan100 kal. 4,5, Twinmaster Action kal. 4,5, Drulov DU 10 kal. 4,5

Re: Śrut Diabolo Oztay opinie

Postprzez Czarnowidz » 2 sty 2014, o 17:05

Ja z podobnego śrutu o nazwie "APOLO" z pistoletu Rohm Twinmaster Action uzyskałem skupienie 250mm (25cm) na dystansie 15m. :lol:
Dla porównania z śrutów JSB lub H&N osiągałem skupienia poniżej 40mm (4cm). :lol:
Myślę że to wystarczy za rekomendację. ;-) :lol:
Jestem jak Stocznia Gdańska: spełniam swoją rolę w historii (forum) a teraz mogę się zamknąć. ;-)

Zasłużony Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 5505
Dołączył(a): 26 października 2011
Arsenał:

Re: Śrut Diabolo Oztay opinie

Postprzez Spirit » 2 sty 2014, o 17:08

To oztay 4,5 mm z metalowego pudełka

Obrazek

Zasłużony Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 15 lipca 2012
Lokalizacja: z Za Winkla
Arsenał: Hatsan Ranger AT44 5,5 + mDOT 4-16x42 MilDot

Re: Śrut Diabolo Oztay opinie

Postprzez lykanos » 2 sty 2014, o 17:19

U mnie w Magnum 4,5 było kiepsko. W TX200 jeszcze gorzej. Do AT44 nawet nie wkładałem żeby lufy tym nie "skazić" ;-) :-P
Temat o konieczności wprowadzenia w Polsce: Vermin Control i Pest Control czyli odstrzału z wiatrówki: szkodników; gatunków obcych; nadmiernie rozmnażających się. Z którymi natura nie daje sobie rady w sztucznych ekosystemach miast, wsi, sadów, parków i terenów uprawnych (szczury, myszy, norki amerykańskie, króliki, aleksandretty obrożne, sroki, gawrony, kawki, kruki, szpaki, gołębie, wrony, sójki). Jak ma to miejsce w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii, Norwegii, USA, Kanadzie, Estonii, Meksyku, Korei, Turcji, Białorusi, Afryce, itd..

Zasłużony Hunter
Posty: 1666
Dołączył(a): 24 października 2010
Arsenał: at 44 singiel 6,35mm leapers 6-24x50 ao ,at 44 5,5mm singiel 8-32x50 ao,at 44 4,5mm -10 leader 4-16x 40 ao ,kral magnum 5,5mm hawke varmint 4x ao ,hatsan 90 vortex 4,5mm center point 3-9x 32 , heanel 300 , chiński wynalazek 4,5mm,bmk 51 5,5mm
=leapers 3-9x32 ao

Re: Śrut Diabolo Oztay opinie

Postprzez night hunter » 2 sty 2014, o 18:51

testowałem ten srut ,z trzech karabinków ,gamo cf 30 , at 44 , chinki , jedynie z tej chinki było jako tako ,i dawało się trafiać puchy do 40 -50m :shock: w pozostałych lipa straszna nawet z 15- 20 m.o niebo lepszym i niewiele droższym srutem będzie już ktk.jakis specyficzny jest ten hinol ,bo lata z niego przyzwoicie chyba wszystko :-D

Czytający
Posty: 47
Dołączył(a): 26 grudnia 2010
Lokalizacja: gdzieś z środkowej europy
Arsenał:

Re: Śrut Diabolo Oztay opinie

Postprzez marecki36 » 20 sty 2014, o 21:50

miałem kiedyś haenela,bardzo stary bo o symbolu 284,nawet prowadnicy na lunete nie miał,miałem go dopracowanego,i wszystko dobrze z tej wiatróweczki latało tylko nie to ,,gówno''z szarego ,plastykowego pudełeczka,na 20m nawet w wiadro trafić nie mogłem... :shock:
marecki36

Bardzo Cichy
Posty: 16
Dołączył(a): 9 stycznia 2012
Arsenał: Slavia634+DOC 3-9x40,
Crossman Vantage+Leapers 3-9x32,
Łucznik Wz.70.

Re: Śrut Diabolo Oztay opinie

Postprzez dietmar74 » 15 lut 2014, o 15:43

Witam,
Ja używam oztaya z czarno-czerwonego pudełka do strzelania do puszek na 15-20m z pistoletu Łucznik WZ-70
w trybie westernowym :-), tzn. układam przed sobą 10 śrutów na blacie i jak najszybciej : naciąg,nabij,pal.
Fajne ćwiczenie do instynktownego celowania bez skupiania się na przyrządach celowniczych.
Śruty niemal wpadają w port lufy,ale przy jego cenie to by słowaka KTK było szkoda na takie plucie. :-)

Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 700
Dołączył(a): 12 listopada 2011
Lokalizacja: UE / Pommernstellung
Arsenał: big cock , Hatsan 25 Supershcharger

Re: Śrut Diabolo Oztay opinie

Postprzez roket » 15 lut 2014, o 18:37

Ja ostatnio kupiłem boxera (czeski) ten w metalowym pudełku szpic 300 szt , i w moim harym superchargerze lata fatalnie , na 20 m to jest skupienie płyty cd nawet szerzej , gdzie premier ultra mag już skupienie pudełka śrutu , jednak nie warto taniochy brać chyba że max 15 metrów

M4arcino

Re: Śrut Diabolo Oztay opinie

Postprzez M4arcino » 9 wrz 2014, o 23:29

Śrut z moich początków strzelectwa ;) mam jeszcze pół paczki zostawionej w sentymencie do tamtych czasów :) ogólnie na początek nie jest zły ;)

Początkujący Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 400
Dołączył(a): 16 czerwca 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz
Arsenał: AA TX200 HC + DOC ~ Łucznik wz. 70

Re: Śrut Diabolo Oztay opinie

Postprzez kamrzy000 » 10 wrz 2014, o 07:18

Strzelałem raz z chińskiego Oztaya (w szarym pudełku). Siał strasznie. Jedna śrucina pękła w lufie. Szkoda karabinka na ten badziew.
~Volenti non fit iniuria~

Zasłużony Hunter
Avatar użytkownika
Posty: 5163
Dołączył(a): 18 sierpnia 2011
Arsenał:

Re: Śrut Diabolo Oztay opinie

Postprzez jakiii » 10 wrz 2014, o 11:28

Ten (w szarym pudełku) u mnie sprawdził się w Iż-u 61, całe 1,5 kg posłużyło jako wypełnienie/dociążenie wszystkich komór łoża. :lol:

Następna strona

Powrót do Amunicja

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość